Mobil uygulamamızı akıllı
telefonunuza indirebilirsiniz!


Bu iş milli bir meseledir

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, referandumun AK Parti, CHP meselesi değil milli bir mesele, Kurtuluş Savaşı meselesi olduğunu söyledi.

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2004 yılında AK Parti İl binasının üzerine ‘Denizli hak ettiğini alacak’ diye yazan bir slogan astıklarını hatırlatarak, Denizli’nin bugün Ege’nin, dünyanın sayılı şehirlerinden biri haline geldiğini vurguladı.


Verilen her sözü tek tek yerine getirdiklerinin altını çizen bakan Zeybekci, "Denizli’de insanlarımızın yerinde mutlu olmasını istiyoruz. Denizli’de her alanda bir tek yeri kalan, parası yoktu, projesi yoktu, cek, cakla işimiz şimdiye kadar olmadı. Yeter ki birlik ve beraberlik içinde olalım. 15 Temmuz ihaneti gibi, FETÖ, DAEŞ, PKK gibi müsibetlerden Rabbim ülkemizi korusun. Hainler geldiği zaman yerin dibine gömeriz. Tuzak kuranların tuzağını başlarına geçiririz. Bu ülkede yapılan her şey bu milletin adamları tarafından millet sevdası ile yapılıyor. Bu ülkede yüzde 7 bin faiz vardı, 100 liranın 87 lirası faize gidiyordu. IMF’yi Türkiye’den geriye borçları ödeyerek kim gönderdi. Recep Tayyip Erdoğan geri gönderdi. Bugün Türkiye, Avrupa’nın 6’ncı büyük ekonomisi durumunda" ifadelerini kaydetti.

"Bu düzen sayesinde 60 darbesini, 80 darbesini, 28 Şubat’ı, krizleri milletin başına sardılar"


16 Nisan’da ülke geleceğine, bağımsızlığına oy verileceğini dile getiren Bakan Zeybekçi şunları söyledi:


"Ne olsunlar ne donsunlar iki arada bir derede kalmamızı istiyorlar. Türkiye’nin burunun hafif suyun üzerinde kalmasını istiyorlar. Türkiye’de güçlü iktidar istemiyorlar. Kaynaklarının ülkenin gelişmesine tahsil edilmesini istemiyorlar. Bu düzen sayesinde 60 darbesini, 80 darbesini, 28 Şubat’ı, krizleri milletin başına sardılar. Bu millet bağımsızlı, istikbal savaşı veriyor. 16 Nisan’da AK Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a değil ülke geleceğine bağımsızlığına oy verecek. Bu hain tuzak ve hastalıkların ortaya çıkmaması için oy kullanacak. PKK, ihanet çetesi bu ülkeyi bölmek isteyenler, silaha sarıldılar. Neden hükümetle ilgili 7 Haziran’da bir belirsizlik vardı. Birileri artık Türkiye’yi sömüremeyecekler, Türkiye’de seçimden istikrar çıkacak. İster soldan ister sağdan gelsin, seçime giderken belli çoğunluk ve beş yıl boyunca gelecek."

"Bugün Tavaslı bir tütün işçisinin oğlu Ekonomi Bakanıdır"


Muhalefeti de eleştiren Bakan Zeybekci, "Çıkmış diyor ki, bu seçmen yaşı 18’e inerse bizim kasabanın bakkalı oğlu olacak mı milletvekili. Bugün Tavaslı bir tütün işçisinin oğlu Ekonomi Bakanıdır. Manifaturacının oğlu bugün Orman ve Su İşleri Bakanıdır. Kılıçdaroğlu’nun ağzına, ‘Biz bu milletin hizmetkarıyız’ sözü yakışır mı? Bu sözü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan çıkardı. Bu bir siyasi mesele değil milli bir istikbal meselesidir. Milletin kaderidir. Bir de akıllı bunlar, alengirli işleri yapamayız biz. ‘Evet’ de Tayyip Erdoğan burada kalamayacak ondan sonra ne olacak diyorlar. Analar ne Recep Tayyip Erdoğanlar doğurur sen merak etmede. Başbakanımız bu yeni düzenleme Recep Tayyip Erdoğan için değil her doğan için dedi. Bu ülkenin geleceği için yapıldı. Bu oyunlara gelemeyin. Bu iş AK Parti, CHP meselsi değil milli bir meseledir. Kurtuluş Savaşı meselesidir. Bir daha Türkiye’yi istikrarsızlığa, koalisyonlara, ülkeyi mahkum edemeyecekler. Bunun Recep Tayip Erdoğan ile ne alakası var. Bu düzen bu millet için kuruluyor Bu önümüzde bir fırsat" dedi.
Tavas’tan yüzde yüz sonuçlu bir ‘Evet’ beklediğini vurgulayan Bakan Zeybekci, "Siyaset bir yarıştır. Siyaset aynı zamanda birinci masada şehirlerin yarışıdır. Türkiye ortalamasının üzerinde ve altında olan şehirler var. Denizli eğer Türkiye ortalamasının altında olursa şimdi hocamla Bakanlar Kurulunda karşılıklı oturuyoruz, Afyon’dan yüzde 65 alıp geliyor, karşımda kasılıp oturuyor. Genel seçimlerde biz Denizli’de yüzde 46-47 ile kurulda bakanımızın karşısında küçülüyoruz. Gözünüzü seveyim, hocamın karşımda kasılmasından kurtarın beni. Görev sizindir. Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisinden birisi, olması için 16 Nisan’da ‘Evet’ diyoruz" dedi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest