Mobil uygulamamızı akıllı
telefonunuza indirebilirsiniz!


AK Parti İl Başkanı Necip Filiz “Bu millete hakim olmaya değil, hadim olmaya geldik”

AK Parti Denizli İl Danışma Meclisi Toplantısı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Dr. Sema Ramazanoğlu ve Denizli Milletvekillerinin katılımıyla gerçekleşti.

 

“ Bu hak dava bir duvarsa, bende bu duvarda bir tuğlayım ” diye sözlerine başlayan AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; misafirleri “Aziz ve muhterem dava arkadaşlarım, dava büyüklerim, dava kardeşlerim. Sizleri selamların en güzeli olan Allah’ın selamı ile selamlıyor,  en  derin sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum. İlk günkü aşkla “haydi bismillah”diyerek salondaki çoşkuyu arttırdı.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un “durmayalım” şiirinden


Varmak istersen –diyor   Sa'di  eğer maksada, 
Tuttuğun yollar   hiç bitmeyecek gibi olsada; 
Yola devam et,  durmayıp git, yolda kalmaktan sakın! 
Azim sahibi insan için   neymiş uzak, neymiş yakın? 
Hangi güçlüktür ki   gayrete gelince kolaylaşmasın? 


mısralarını okuyan Başkan Filiz; “ Bizler her karanlığın bir aydınlığı olduğuna inanan insanlarız.  Siz kardeşlerim,  AK Partililer olarak hiçbir zaman önünüze çıkan engellere aldırmadan, yılmadan  yıkılmadan,  davamız  ve  partimiz için çalıştınız.

Hiçbir düşünce  ve  güç sizleri inandığınız uğurda partimiz  ve  davamız için vereceğiniz  mücadelede  yıldırmadı, aksine çelikleştirerek, birbirimize ve partimize daha fazla sahiplenmenize katkı sağladı. Sizler diklenmeden dik durarak, her türlü engeli aşabilecek güce sahip olduğunuzu unutmadan, kimseyi kırmadan mücadelenize devam ettiniz. Kimse sizleri davanız uğruna çalışmaktan alı koyamadı. Buna asla müsaade etmediniz.

Zafer, yalnızca inananlarındır, bizler  teşkilat  olarak birbirimize inandık, çalıştık ve başardık. 1 kasım  seçimlerinden anlımızın akıyla çıktık. Çalmadığımız kapı sıkmadığımız el kalmadı. Bu çalışmalarımızın sonucunda oyumuzu arttırdık.

Bu başarıda hepinizin alın teri var. Gösterdiğiniz gayret ve bu gayretin sonucunda elde edilen başarıdan dolayı tüm teşkilat mensuplarımıza,  her birinize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başarılı  her sistemin arkasında , çok güçlü bir teşkilat yapısı yattığını vurgulayan Filiz; “ Başarı en küçük birimden başlar , onların eğitilmesi koordine  edilmesiyle üste taşınır. Sonra siz bunu vizyon ve misyonunuzla daha ileri  götürürsünüz.

Sahada çalışan insanlar, teşkilatlarda görünmez kahramanlardır. Siz sandık temsilcileri, siz mahalle başkanlarım  ve  her birimimiz, uç beylerisiniz. Sizlerle  toplumun  nabzını  tuttuk. Sizler bu dava  için gecesini gündüzünü feda eden  gönül  erlerisiniz” dedi.

 

AK Parti’de  makamların,  mevkilerin  önemi olmadığını ve önemli olanın  “Bu gök kubbede  hoş bir sada bırakmak” olduğunu belirten Başkan Filiz;

“ Bizim partimizde ; bir seçimin bitiminin akşamında , sandıklar kapanır kapanmaz,  diğer seçimin startı  hemen verilir.

Bizler de bakanımızla,  milletvekillerimizle,  ilçe başkanları ile,  belediye başkanları, yönetim ve meclis üyelerimizle,  kadın-gençlik kollarımızla seçimin hemen sonrasında çalışmalarımıza başladık.

Bir çin atasözünde şöyle der  “ bir kez kaplan sırtına bindin mi, inmen zordur” bu bize şunu da ifade ediyor aslında bizim insanımız AK Parti iktidarıyla kaplan sırtına çoktan binmiştir ve gelinen bu noktada geriye dönüş de yoktur Allah’ın izniyle"diye konuştu.

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz konuşmasında devamla şunları söyledi:

“ Önemli olan ülkemizin 14 yıl öncesini hatırlamamız ve hatırlatmamız,  bunun yanında da  2023, 2053 ve 2071 hedefleri olan bir partinin mensupları olduğumuzu unutmamamız gerekiyor.

Çıktığımız bu ulvi yolculukta yolumuza her zamankinden daha kararlı, daha güçlü devam etmek zorundayız. Çünkü bizim bu millete ve bu ümmete hizmet borcumuz var.

Bizlere düşen  her zamankinden daha fazla çalışarak gecemizi gündüzümüze katarak sayın başbakanımızın ifadesiyle gerekirse  25. Saati bulmayı bütün teşkilat mensuplarımızdan rica ediyorum.

 Değerli Dava Arkadaşlarım;

Osmanlı' nın şanlı padişahlarından biri olan Yavuz Sultan Selim Han;  Mısırı fethettikten sonra, cuma namazını kılmak için  Ümeyye camiine gider. Hilafet Osmanlılara geçmiştir.

Camide, şam valisi, Yavuz'un namaz kılacağı yere atlas'tan bir seccade serdirir. Yavuz, atlas seccadeyi görür ve hemen

“burası padişahlık makamı değil Allah'a kulluk makamıdır. Biz sadece bu ümmetin emanetçisiyiz, sahibi değil,” der ve atlas seccadeyi kaldırtır.

Aynı namazda bu kez hutbeye çıkan şeyhülislam, Yavuza hitap ederken  “ Hakimul Harameyn”  yani  “Mekke ve Medine'nin hakimi”  diye söz eder.

Bu söz üzerine Yavuz hiddetlenerek ayağa kalkar ve: “Efendi biz bu kutsal toprakların hakimi değil olsa olsa hadimi yani hizmetcisi oluruz” der ve hutbeyi düzelttirir.

İşte Kıymetli AK Partililer

Bizler böyle bir ecdadın torunlarıyız. Ve onların bu anlayışını, hayata geçirdiğimiz müddetçe başarı, bizlerin olacaktır.

Unutulmamalıdır ki bizler, AK Partililer olarak bu millete hakim olmaya değil, hadim olmaya geldik....

 

Düşmana hakim, dosta hadim olmayı, esas siyaset olarak bilen AK Partinin değerli mensupları

Sizler, tarihten aldığınız bu şuur ve bilinçle yarına hazırlanan bir partinin mensuplarısınız.

Aradaki fark o kadar açık ki. Onlar, nerede hakim, nerede hadim olacaklarını bilmiyorlar çünkü. Onların mihenklerı yok.

O sebeple işte.

Bu ülkenin seçilmiş cumhurbaşkanı “dünya beşten büyük” dediğinde, sözle değil salonun kalabalığı ile ilgilendiler.

Arakanlı bir müslüman bu ülkenın dış işleri bakanının omzunda ağladığında, konuşan kalp dilini duymadılar bile.

Unutmayın ki;  düşmana hadim,  halkına hakim olmayı yönetmek sananlar anlamazlar , duble yolları.

Halkına hükmetmeye kalkanlar, anlamazlar  hızlı treni, hastaneleri , ücretsiz verilen ders kitaplarını.

Ödenen milyar dolarlık borçları ve kasası dolu bir Merkez Bankasını.

Anlamazlar halkına hadim olamayanlar; Atak helikopterlerini, tankları, uzun menzilli füzeleri, kendi gemilerini üreten tersaneleri.

Anlamazlar Marmarayı, 3. Köprüyü, havaalanlarını. Anlamazlar  2023 - 2053 - 2071 hedefini

Anlamazlar milli iradenin önemini, anlamazlar Bimer'i - Sabim'i, 150 milyar dolara ulaşan ihracatı.

Ve anlamazlar halkın sofrasında içilen çayın tadını

 

Çok şükür.  Bugün iktidarımız  sayesinde kendi değerlerini bilen, bölgesinde ve dünyada güçlü bir türkiyemiz  var. İşte bu salonda , 1071 den başlayan heyacanı  2071’ lere taşıyacak ruhumuz var.”

Sözlerini Abdurrahim Karakoç’un

Yiğidim, aslanım, ha gayret eyle
Gaflet üstümüzde kalmasın böyle
İmanla yatıp-kalk, ihlâsla söyle
Kutlu mesaj verilmeyi bekliyor
Ölü dünya dirilmeyi bekliyor.

mısralarıyla bitiren AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, “ O zaman ha gayret eyleyelim. Türkiye bizden yeniden hizmet bekliyor”dedi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest