Mobil uygulamamızı akıllı
telefonunuza indirebilirsiniz!


AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci " İçinizden çıkan birinin ardında sonuna kadar durdunuz "

 “Ortak noktamız Denizli sevdamız”

 

Denizli Platformu, attığı her adımda memleketi ve seçim bölgesi ile ülkesini düşünen, bulunduğu tüm görevleri layıkıyla yerine getirip milleti için çalışan, başarı çıtasını her geçen gün daha da yükselterek şehrin de ufkunu açan AK Parti Milletvekili Nihat Zeybekci’ye uzun yıllar unutamayacağı ve hep güzel anılacağı bir etkinlikle onore etti.

 

Milletvekili Zeybekci, onuruna verilen yemekte şehrin önde gelen isimlerine birlikte hareket ettikten sonra Allah’ın izniyle aşılamayacak sorun olmadığını söyleyip, “Bugüne kadar hep arkamda durdunuz; herşeyi birlikte yaptık.  Yine yapacağız. Mücadelemiz ne kadar çetin olursa olsun, yılmak yok! Yıkılmak yok! Yorulmak yok! Durmak yok; yola devam!” diye seslendi.

 

Denizli'deki 22 meslek odası ile sivil toplum örgütünü aynı çatı altında buluşturan Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu, Önceki Dönem Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye hizmetlerinden dolayı teşekkür yemeği düzenledi. İki televizyon kanalının canlı yayınladığı, yerel ve ulusal çok sayıda da basın mensubunun takip ettiği etkinliğe, 450 kişilik bir katılım oldu.

 

 

Tefenlili: “Zeybekci’nin yaptıkları saymakla bitmez”

Denizli Sanayici, Tüccar ve İşadamları Platformu Dönem Sözcülüğünü yapan Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, etkinliğin açış konuşmasında AK Parti Milletvekili Nihat Zeybekci'nin Denizli’ye kazandırdığı hizmetlerden bahsetti. Tefenlili, “Yaptığı hizmetler saymakla bitmez. Bakanımız Nihat Zeybekci, platformumuzun da kurucularındandır. Bu platformun kuruluşundan bu yana Denizli markasının oluşturulması, sanayi envanterinin çıkarılması, KOBİ’lerin geliştirilmesi, jeotermal yasasının çıkarılması, toprak ve su analiz laboratuvarının ilimize kazandırılması,  seracılığın geliştirilmesi, teşvik yasalarının geliştirilmesi, Denizli-İzmir Demiryolu’nun yenilenmesi, çevre yolu yapımı, Denizli’nin büyükşehir olması, Et ve Süt Kurumu’nun ilimize kazandırılması, 3 odamızın ortak binası için arsa temini gibi saymakla bitmeyecek işlerin altına imza atmıştır. Belediye işlerinin yanında sanayi, turizm ve tarım sektörünün altyapısını da hazırlamıştır. İlimizle ilgili her türlü sorunun çözülmesinde de bize hep yardımcı olmuştur. Bundan sonra da bu misyonunun süreceğinden şüphem yoktur. Kendisine destek ve hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

 

 

ODA BAŞKANLARINDAN BÜYÜK ÖVGÜ ALDI

 

Denizli Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Musa Çelikkol, Bakan Zeybekci’nin sadece memleketi için yaptığı işlerin dillendirilmesi halinde 3 gün 3 gece saymakla bitirilemeyeceğini vurguladı. Denizli’yi örnek şehir yaptığını, sanayici ve esnafın da hep yanında olduğunu anlattı.

 

DENİB Başkanı Kocasert: “Zeybekci, sözünü tuttu”

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert de, Zeybekci’nin belediye başkanıyken Denizli’nin şehircilikte söz sahibi olacağını ileri sürdüğünü ve sözünü tuttuğunu hatırlattı. Ayrıca, milletvekili olduğunda Denizli için yaptığı hizmetleri ülke geneline taşıdığını, Ekonomi Bakanı olarak da çok güzel işler yaptığını belirtti.

 

DSO Başkanı Keçeci: “O, bize rehber oldu ve hep örnek aldık”

 

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ise, Zeybekci’nin ömrünün yönetmekle geçtiğini, her zaman rehber bildiklerini ve örnek aldıklarını ifade etti.

 

DTO Başkanı Özer: “Bir görevden diğerine durmadan koştu”

 

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer de Nihat Zeybekci’yi 17 yıldır tanıdığını ve bir çok görev alarak hizmet ettiğini dile getirdi. Takdire şayan olarak nitelendirdiği hizmetleri için neredeyse durmadan koştuğunu belirterek, ne kadar teşekkür etseler az kalacağını kaydetti.

 

Zeybekci: “Nerede olursak olalım Denizli için dertlendik”

 

AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, kendisi için düzenlenen gece için teşekkür ederek başladığı konuşmasını, siyasette ilk başladığı dönemi anımsatarak sürdürdü. Zeybekci, “Bu millete hizmet etmek herkese nasip olmaz. Nereye gitsek Denizli ve ülke meseleleri ile dertlendik. Denizli Sanayi Odası, İhracatçılar Birliği ve bugün burada bulunan platformu güçlendirmek için vargücümüzle çalıştık. Siyasete atılınca ilk söylediğimiz şey ise siyasette etkin olmamızdı. Çünkü, siyaset yani ülke yönetimi, sadece siyasetçilere bırakılmayacak kadar önemliydi. 2001’de AK Parti kuruldu. Biz de millete hizmete katkı koymak adına taraf olduk. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın isteği üzerine siyasete girdim. O dönem ihracat ve sanayiyi anlatmaya çalıştım” dedi.

 

Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile belediye başkanı adayı olarak adının açıkladığını ve seçildiğini de aktaran AK Parti Denizli Milletvekili Zeybekci, "Allah, O’ndan razı olsun. Bugüne kadar bu şehirle ve hizmetlerle ilgili ne güzel söz söylediyseniz onun altında O’nun imzası vardır” dedi.

 

“Denizli’deki bu değişim, sizlerin verdiği desteğin eseri”

 

 “Biz bir işin başına geçtik mi ölümüne mücadele ederiz!” de diyen Milletvekili Zeybekci, salondakilere “O dönemdeki sloganımız, ‘Denizli hak ettiğini alacak, Denizli Ege’nin vizyon şehri olacak’ idi. Takdir sizin; Denizli hak ettiğini aldı mı? Denizli, vizyon şehir oldu mu? Artık ülkenin parlayan yıldızı mı?” diye sordu. Alkışlarla kesilen sözlerini, “Denizli bugün siyasetin lider şehirlerinden biri haline geldi. Artık kabine Denizli’siz kurulmuyor. Hedefimize ulaştık. İşte tüm bunları hep birlikte yaptık. Çünkü, içinizden çıkan birinin ardında sonuna kadar durdunuz. Denizli ile ilgili tüm önemli kararları birlikte aldık. Sizlerin desteği olmasaydı, Denizli’deki bu radikal değişim de olmazdı” diyerek sürdürdü. 

 

“Sizde hakkım varsa, helal olsun”

 

Hataları kusurları olduğunu belirterek kendisini dinleyenlerden helallik isteyen Zeybekci, “Biz, Denizli için siyaset yaptık. Denizli’nin söz konusu olduğu için heryerde ne görev verildiyse üstlendik; kaçmadık. Hepimizin de bunu yapması lazım. Denizli’nin menfaati neyse onun yanında durmalıyız. 11 yıllık aktif siyaset döneminde hatalarımız, kusurlarımız da olmuştur. Nihat Zeybekci baştan aşağı hatadır zaten, ama bu hataların kusurların hiçbiri bilerek ve kasten değildi. Benim sizlere ve şehre hakkım geçtiyse ki zannetmiyorum, anamın ak sütü gibi helal olsun. Sizlerin de hakları varsa helal edin. Bu kardeşinizin bundan sonra istediği bir şey var. Denizli'ye yatırım yapmaya devam edeceğim. Ben bu şehirde yaşayacağım ve mezarım da bu şehirde olacak. Birlikte bu millete hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

Bakan Ramazanoğlu: “Denizli artık siyasette de söz sahibi”

 

Son konuşmacı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu ise, Denizli’nin artık siyasette de söz sahibi olduğunu, AK Parti iktidarlarında 3 kez bakanlık üstlendiğini söyledi. Dr. Ramazanoğlu, “Denizli üreten bir şehir. Biraz önce bakanımız ‘Siyasete katılın ve ülkeye sahip çıkın!’ dedi; ben de kendisine katılıyorum" dedi.

 

Zeybekci’nin adına hatıra ormanı kuruldu

 

Yemeğin sonunda 22 oda ve dernek başkanı, Nihat Zeybekci adına Gürlek'te ceviz fidanlarından oluşturulan Hatıra Ormanı'nın sertifikasını kendisine takdim etti.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest