Mobil uygulamamızı akıllı
telefonunuza indirebilirsiniz!


Bakan Zeybekci: Ticaretin Şampiyonlar Liginde Kalıcı Olmalıyız

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, hangi partiye gönül verirse versin Denizli’nin suyunu içen, havasını soluyan herkesin önceliğinin Denizli olması gerektiğini söyledi. Denizli’nin Türkiye siyasi hayatının bir numaralı masasında yer almaya devam etmesi için her zaman tek vücut olarak hareket edilmesi gerektiğini söyleyen Zeybekci, Türkiye’nin edilgen bir ekonomi olarak ancak 160-170 milyar dolar bandında ihracat yapabileceğini, bu rakamların ötesine geçebilmek için etken bir ekonomi olmak gerektiğini vurgulamıştır.

 

Bu noktada Denizli’nin ihracatının da yapısal olarak değişmesinin gerekli olduğunu belirten Zeybekci, bugünün üretim mantığını ve ürün yapısını aynı şekilde devam ettirerek ne Denizli’nin ne de Türkiye’nin Ticaretin Şampiyonlar ligine çıkabileceğini söyledi.

 

Bu yılsonunda Türkiye’nin gerek ihracat gerekse de büyüme rakamları itibarıyla dünyanın ilk üç ülkesinden biri olma yolunda kararlı bir şekilde ilerlediğini belirten Zeybekci, “önemli olan zirveye hızlıca çıkıp inmek değil, yavaş yavaş tırmanıp kalıcı olmaktır” dedi.

15 Temmuz’da tüm dünyaya “Türk Mucizesi”ni yaşattıklarını belirten Zeybekci, hainlerin tüm oyunlarına rağmen büyümeye, kalkınmaya, istihdam yaratmaya ve tüm bunları da özel sektör eliyle yapmaya kararlı olduklarını söyledi.


Facebook Twitter Google+ LinkedIn Pinterest